آدرس ما جهت خرید گوسفند زنده : تهــــــران - فرحـــــــزاد - خ امــــام - جنب بنگاه معاملاتی غروب -گوسفند زنده
شماره موبایل: 09194358395 تماس فقط جهت خرید دام و گوسفند زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » معرفی گوسفند نژاد فراهانی به همراه مشخصات
گوسفند فراهانی

معرفی گوسفند نژاد فراهانی به همراه مشخصات

با سلام،  در این بخش است معرفی نژاد گوسفندان ایرانی با یکی دیگر از نژادها یعنی گوسفند فراهانی در خدمت شما کاربران عزیز هستیم، همانطور که می دانید در کشور ایران و بر اساس زیست بوم و مناطق از نژاد گوسفندان متفاوت نگهداری و همچنین به برداشت سود از فروش گوشت ، پشم ، پوست و …  پرداخته می شود. نژادی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم گوسفند نژاد فراهانی می باشد این نوع گوسفندان از نظر گوشت و پوست بسیار مرغوب هستند و سود دهی آنها بر پایه این دو مورد می باشدو از نظر رنگ بندی دارای پشم سفید مایل به نخودی و در برخی موارد می توانند بر اثر چرا و نگهداری در زیر نور آفتاب به رنگهای شیری و یا نخودی دیده شوند اما در اصل دارای پشم سفید مایل به نخودی می باشند.

 از مشخصات گوسفندان فراهانی دارای لکه های به رنگ سیاه در اطراف چشم و همچنین پا و دست ها و در برخی موارد می توان اشاره کرد لکه سیاه رنگ در اطراف گوش های این نوع از نژاد گوسفندان فراهانی می باشد.

خصوصیات ظاهری گوسفندان به شرح زیر است:

علاوه بر مشخصات ظاهری که در بالا به آنها اشاره کردیم گوسفندان فراهانی دارای گوش های کوچک می باشد و در نوع میش نژاد فراهانی و همچنین قوچ های این نژاد شاخی وجود ندارد و فاقد شاخ هستند اما در برخی موارد به ندرت می توان زائده ای شاخ در قسمت بالای سر را دید.

دنبه گوسفند نژاد فراهانی به شکل گرد و یک تیکه و دارای دنبالچه گرد می باشد که از وسط دنبه آنها منشعب شده است. همانطور که در بالا اشاره کردیم این گوسفندان دارای پشم و گوشت مرغوب هستند و به عنوان گوسفندان پشمی و گوشتی معروف هستند و یا جزو این گروه به شمار می روند پشم گوسفند نژاد فراهانی از مرغوبیت بسیار خوبی برخوردار است و دارای الیاف های بسیار مقاوم است به طوری که از پشم آنها می توان در تولید انواع بسته ها و تولید جهت بافت فرش های گران قیمت از آن استفاده کرد.

زیست بوم گوسفندان فراهانی

زیست بوم نژاد گوسفندان فراهانی شامل شهرستان‌های فراهان آشتیان و همچنین اراک اشاره کرد و در آب و هوای چنین محل های قابل پرورش و نگهداری هستند. اگر بنا باشد به ظاهر این نژاد گوسفندان پرواری اشاره کنیم می توان گفت از نظر ظاهری با دیگر نژاد گوسفندان ایرانی متفاوت هستند به طوری که از روی ظاهر می توان نژاد آنها را به راحتی تشخیص داد که یکی از این متفاوت بودن و ویژگی لکه های رنگی که در بالا به آن اشاره کریم می باشد.

 

قوچ فراهانی
قوچ نژاد فراهانی

 

میش فراهانی
میش نژاد فراهانی

 

جدول مشخصات گوسفند فراهانی

اندازه (سانتی متر و کیلو گرم و لیتر)

قوچمیش

قد

73 تا 7564 تا 66
طول تنه85 تا 87

78 تا 83

وزن در بلوغ

55 تا 6054 تا 55
وزن در تولد20.3

3

وزن دنبه

43
تولید شیر در چهار ماه*

65 تا 70

پشم در سال2

5.1

 

خرید گوسفند زنده

چنانچه اگر شما هم به دنبال یک مرجع معتبر و بهداشتی که دارای مجوز رسمی از بهداشت جهت خرید انواع دام زنده مانند گاو ، گوساله ، بره زنده ، گوسفند با قیمت روز گوسفند زنده به همچنین دام هستید گلد شیپ بزرگترین مرکز عرضه دام زنده در تهران و همچنین شعبه در شهرستانها در خدمت شما کاربران و همشهریان عزیز می باشد که می توانید تمامی سفارشات خود را به صورت آنلاین فقط با یک تماس با بخش فروش ثبت و دام مورد نظر را با خدماتی چون ارسال قصاب ماهر در صورت نیاز ، ارسال باسکول جهت وزن در حضور مشتری ، پشتیبانی قبل از خرید و …. دریافت کنید. مطمئنا با یک بار خرید مشتری همیشگی مرکز گلد شیپ خواهید شد.

 

منبع: گلد شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09194358395 ( فقط گوسفند زنده جهت ذبح و قربانی کردن موجود است برای پرواری تماس حاصل نفرمایید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *