آدرس ما جهت خرید گوسفند زنده : تهــــــران - فرحـــــــزاد - خ امــــام - جنب بنگاه معاملاتی غروب -گوسفند زنده
شماره موبایل: 09194358395 تماس فقط جهت خرید دام و گوسفند زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » گوسفند نژاد سنگسری با مشخصات
گوسفند نژاد سنگسری

گوسفند نژاد سنگسری با مشخصات

گوسفند سنگسری یکی دیگر از  نژاد های گوسفندان ایرانی می باشد. همانطور که می دانید در کشور ایران نژاد های زیادی در حال پرورش هستند مانند کوسفند افشاری ، کوسفند زل و … که هر کدام بنا به خصوصیت هایی که دارند در مناطق مختلف در حال پروزش و نگهداری هستند. زیست گاه اصلی گوسفندان سنگسری همانطور که از اسم آن پیداست در محلی به نام سنگسر در شمال شهرستان سمنان می باشد نگهداری می‌شود، همچنین در برخی از مناطق نیز می توان از این نژاد گوسفندان را دید. نژاد گوسفندان سنگسری را در مناطق و ییلاق های فیروزکوه دماوند ، شمیرانات و همچنین کرج به برده می شود.قشلاق گوسفندان سنگسری مناطق حاشیه کویر سمنان و همچنین شهرستان ورامین می باشد. از نظر آماری می‌توان گفت حدود 100 هزار راس از این نژاد در سمنان و مناطق این شهرستان وجود دارد.

خب نژادهای مختلف گوسفندان را بر اساس خصوصیت هایی که دارند در دسته های مختلف قرار می گیرند برای مثال برخی از نژادها به عنوان نژاد پشمی گوشتی ، برخی به عنوان نژاد گوشتی می باشند که گوسفندان سنگسری جزو دسته گوشتی شناخته می شود که بیشترین تولیدات گوشت را دارند.

مشخصات گوسفند نژاد سنگسری

از نظر رنگ  داری پشم قهوه ای روشن و تیره می باشند که در برخی موارد می‌توان به رنگ‌های کبود ، بور ، نخودی ، قهوه ای تیره و همچنین قهوه ای روشن از این نژادها دید. به این معنی است که در رنگ های متفاوت می توان نژاد گوسفندان سنگسری را پیدا کرد دارای یک رنگ خاص نیستند.

 

قوچ سنگسری
قوچ سنگسری

 

میش سنگسری
میش سنگسری

 

ظاهر گوسفندان سنگسری

از نظر ظاهری این نژاد از گوسفندان سنگسری دارای جثه کوچک و دارای پاچه های نازک و ظریف  می باشند به صورت کلی می توان گفت جزو گوسفندان با جثه کوچک شمار می‌روند و دارای دنبه بسیار کوچک نسبت به بقیه نژادها هستند که فاقد دنبالچه و یا اگر دنبالچه داشته باشند بسیار کوتاه من کوچکتر است.

از نظر شاخ  قوچ سنگسری و میش سنگسری  بدون شاخ هستند اما در مواردی می توان گوسفندانی از این دسته با جنسیت نر یا همان قوچ را که دارای شاخ بسیار کوچک در حد یک زائده در بغل گوش ها و بالای سر هستند را دید. اما در کل این گوسفندان بدون شاخ هستند.

از نظر مقاومت می توان گفت با توجه به دارا بودن جثه کوچک توانایی حرکت و پیمودن مسافت های طولانی به علت کویر بودن منطقه زیست بوم آنها از مقاومت بالایی برخوردار هستند که از نظر پرورش مناسب این نوع زیستگاه‌ها و مناطق می باشد.

 

خصوصیات تولیدی گوسفندان سنگسری

صفت

میانگین

توليد شير روزانه

250 گرم
توليد پشم ساليانه

710 کيلوگرم

وزن لاشه هر رأس گوسفند

30-25 کيلوگرم
وزن تولد بره نر سنگسری

43/2 کيلوگرم

وزن تولد بره ماده سنگسری

22/2 کيلوگرم
وزن از شيرگيری بره نر سنگسری

86/26 کيلوگرم

وزن از شيرگيری بره ماده سنگسری

73/20 کيلوگرم

طول دوره شيردهی گوسفندان سنگسری

60 روز

 

خرید گوسفند زنده

در بسیاری از مراسمات مانند دینی مذهبی ، عروسی ، جشن تولد ها ، عقیقه کودکان و …  بسیاری از مردم به دنبال خرید گوسفند زنده در تهران و همچنین سایر شهرستان ها می باشند.همانطور که می‌دانید نژادهای زیادی در کشور ایران در حال پرورش هستند که هر کدام در دسته خاص خود برای مثال برخی از نژادها پشمی گوشتی و برخی در دسته گوسفندان شیری می باشند که نمی توان هر نژادی را جهت زبح استفاده کرد که از نظر اقتصادی جوابگو باشد. گلد شیپ بزرگترین مرکز عرضه گوسفند زنده در تهران و شهرستانها دارای انواع نژاد جهت فروش و عرضه در خدمت شما عزیزان می باشد و شما می توانید بر اساس نیاز خود سفارش خود را ثبت کنید و دام مود نظر در سریعترین زمان در مکان شما تحویل داده شود. همچنین تمامی قیمت ها بر اساس قیمت روز گوسفنده زنده در این مجموعه عرضه می‌شود و خدماتی چون ارسال رایگان ، دریافت قیمت و راهنمایی قبل از خرید ، ارسال باسکول جهت وزن دام در حضور ،  عرضه دام به صورت کاملاً بهداشتی و… را برای شما مشتریان عزیز را داریم.

 

منبع: گلد شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09194358395 ( فقط گوسفند زنده جهت ذبح و قربانی کردن موجود است برای پرواری تماس حاصل نفرمایید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *