آدرس ما جهت خرید گوسفند زنده : تهــــــران - فرحـــــــزاد - خ امــــام - جنب بنگاه معاملاتی غروب -گوسفند زنده
شماره موبایل: 09194358395 تماس فقط جهت خرید دام و گوسفند زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » نژاد گوسفند طالشی – گوسفند اتابای و گوسفند عربی را بشناسید!
گوسفند طالشی - گوسفند اتابای و گوسفند عربی

نژاد گوسفند طالشی – گوسفند اتابای و گوسفند عربی را بشناسید!

نژاد گوسفند طالشی یکی دیگر از این نژاد گوسفندان پرواری در ایران به شمار می رود اگر مقالات منتشر شده قبلی ما را مطالعه کرده باشید ما به انواع نژاد گوسفندان ایرانی اشاره کردیم و در رابطه با هر کدام توضیحات تکمیلی را ارائه و مشخصات آنها را خدمت شما کاربران عزیز عرض کردیم. همانطور که در ابتدا گفتیم یکی یگر از نژادهای گوسفندان گوسفند تالشی می باشد که دارای رنگ و همچنین پوست نخودی و سفید و همچنین دارای دست و پا و قسمت سر با لکه هایی به رنگ قهوه ای روشن یا تیره می باشند گوسفندان با این مشخصات را طالشی می نامند.

گوسفندان طالشی همانطور که از نامش پیداست زیست بوم آنها منطقه تالش گیلان ،  جنوب تالش در نواحی  مانند آستارا ، ارتفاعات حیران و روستاهای کوهستانی می باشد و در این مناطق به صورت دام پروری از این گوسفندان نگهداری و پرورش داده می‌شود.

 

گوسفند طالشی
گوسفند نژاد طالشی

 

خصوصیت ظاهری گوسفند نژاد طالشی

شکل ظاهری نژاد گوسفند طالشی همانند گوسفندان زل می باشد و تنها تفاوتی که دارند دارای جثه بزرگتر نسبت به گوسفندان زل است. برخی از کارشناسان دام پروری بر این اشاره دارند که نژاد گوسفند طالشی حاصل جفت گیری بین گوسفندان زل و گوسفندان مغانی که از نظر زیست بوم به همدیگر نزدیک هستند به وجود آمده اند.گوسفند تالشی از نظر جثه با توجه به بزرگ بودن میزان قابل توجهی تولید گوشت را به دنبال دارد از این نظر پرورش این گونه نژاد گوسفندان کاملاً به صرفه بوده و می تواند چرخه تولید گوشت را به خوبی به گردش درآورد، همچنین لازم به ذکر است که گوشت این گوسفندان بسیار مرغوب و ترد می باشد.

گوسفندان تالشی جزو دسته نژاد گوشتی به شمار می رود که در مرزهای غربی این گوسفندان نژاد تالشی در حال پرورش می باشد.

گوسفند اتابای

در دومین بخش از این مقاله معرفی انواع نژاد گوسفندان ایرانی قصد داریم به گوسفندان اتابای یا همان دالاق بپردازیم این نوع گوسفندان در مناطق مرز شرقی زیست بوم گوسفندان زل در حال پرورش و نگهداری می باشند که به اصطلاحی و نام گوسفند ترکمنی نیز شناخته می‌شود و از نظر جثه این نژاد هم همانند طالشی دارای جثه بزرگتر از اسفندان زل و دارای بدن قدرتمند جهت پرورش در مناطق خشکی را دارند.می‌توان اینگونه گوسفندان در مناطق خشک و بدون علوفه و مراتع خوب و غنی پرورش و نگهداری کرد زیرا از مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند.

بره اتابای
بره اتابای

گوسفندان اتابای طبق نظریه کارشناسان دامی حاصل جفت گیری گوسفند زل و گوسفند ترکمن به وجود آمده اند که از نظر رنگ دارای پشم و پوست نخودی میباشند.

گوسفند عربی

در سومین بخش از این مقاله به نژاد گوسفند عربی می پردازیم و در خدمت شما کاربران عزیز هستیم گوسفندان عربی یکی دیگر از نژادهای گوسفندان کشورمان ایران به شمار می رود که زیست بوم آنها حاشیه‌های غربی و جنوبی استان خوزستان می باشد و نام گذاری این نژاد بر اساس محیط زیست آنها صورت گرفته  و با نام نژاد گوسفندان عربی شناخته می شود. نام دیگر این نژاد گوسفندان آواسی یا اهوازی است که دارای بدن و همچنین رنگ پشم شکری و سفید و یا در برخی مواقع قهوه ای روشن تا تیره می باشد. یکی دیگر از مشخصات این نژاد از گوسفندان عربی دارا بودن مقداری پشم در قسمت سر که به آن کاکل گفته می شود. از مشخسات دیگر می توان به دارا بودن پوزه ای کوتاه و دارای دنبه ای به شکل نیم دایره و کوتاه اشاره کرد و در دسته گوسفندان شیری و گوشتی قرار می گیرد.

گوسفندان عربی با توجه به نژاد و زیست بومی که دارند علاوه بر مشخصات فوق دارای گوش های با سایز متوسط که نه می توان گفت نیم گوش و نه می توان گفت خیلی بزرگ هستند همچنین از نظر بینی گوسفندان نر عربی دارای حالت برآمدگی و خمیدگی است .از نظر شاخ هم  قوچ نژاد عربی دارای زائده شاخ در قسمت بالای سر و در برخی موارد برخی از قوچ ها در این نژاد ته شاخ دارند و در ماده یا همان میش عربی هیچگونه شوخی دیده نمی شود البته در برخی موارد و به ندرت می توان در نوع میش هم شاخ دید.

 

قوچ نژاد عربی
قوچ نژاد عربی

میش نژاد عربی
میش نژاد عربی

 

خرید گوسفند زنده

از آنجایی که امروزه بسیاری از بازار سیاه ها به خصوص در استان تهران اقدام به فروش گوسفند زنده دام بره زنده در کنار معابر و خیابان ها می کنند باید مراقب باشید زیرا دام این گونه افراد غیربهداشتی و دارای بیماری‌های گوسفندی می باشد که می تواند عواقب بدی را برای شما به همراه داشته باشد چنانچه شما تصمیم دارید گوسفند زنده بهداشتی را به صورت کاملاً مطمئن خریداری کنید کافیست از طریق شماره تماس های زیر با بخش فروش وب سایت گلد شیپ در تماس باشید و بر اساس نیاز خود گوسفند زنده یا بره زنده و همچنین انواع دام زنده را به صورت آنلاین با قیمت روز گوسفند زنده و دام زنده سفارش دهید ما در کمترین زمان ممکن سفارش شما را ارسال خواهیم کرد.

خوب به پایان معرفی سه نژاد یعنی نژاد گوسفند تالشی ،  نژاد گوسفند اتابای یا دالاق ، نژاد گوسفند عربی ترسیدی از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید بسیار سپاسگذاریم.

 

منبع: گلد شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09194358395 ( فقط گوسفند زنده جهت ذبح و قربانی کردن موجود است برای پرواری تماس حاصل نفرمایید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *